Kahramanmaraş depremlerinin ‘kara’ simgesi Ebrar Sitesi, yaşanan felaket anında ilk saniyelerde yıkılan ve 1400 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Sitesi D Blok’un davasının görülmesine dün devam edildi.

6 sanığın yargılandığı davada 1400 kişinin ölümüne sebep olan Tevfik Tepebaşı, kendisini ilginç bir ifade ile savundu. Mahkeme heyetine kendini savunmak için ‘unutkanlık başladı’ diye ifade veren Tepebaşı, “Sağlığım her geçen gün bozulmakta. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş’ı TBB’de Temsil Edecek İsimler Belirlendi Kahramanmaraş’ı TBB’de Temsil Edecek İsimler Belirlendi

Tepebaşı, “D Blok’un yapımına 1999 yılında başlandı ve bina bitene kadar belediye burayı denetledi. Ben sadece kooperatifin yöneticisiyim. İnşaat yapım ruhsatında da yapı sahibi bölümünde kooperatif adı geçmekte ve müteahhitlik bölümü boş bırakılmıştır. Depremde yıkılan bina için hazırlanan iddianameleri kabul etmiyorum. Kahramanmaraş deprem bölgesi ve devletimiz öngörerek deprem yönetmeliği hazırladı, belediyemiz de burada 11 kata kadar ruhsat verdi. İnşaat projelerimiz o tarihte verilen deprem yönetmeliğine göre yapıldı. Benim müteahhit olarak sorumluluğum yoktur. Şu anda 11 davam var ve hepsi de aynı kapsamda. Bundan dolayı bende unutkanlık başladı ve dengem bozuldu. Doktor tarafından psikosomatik bozukluk tanısı kondu. Sağlığım her geçen gün bozulmakta. Beraatımı talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haber: Metehan Nazlı