31 Mart 2024 yılında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde siyasi partiler seçim takvimlerini belirlemeye başladı. Birçok partiden aday adayları başvurularını yapmaya devam ederken, Yeniden Refah Partisi’nin Kahramanmaraş’ta çıkartacağı adaylar merak konusu oldu.

Kahramanmaraş nöbetçi eczaneler (28 Kasım Pazartesi) Kahramanmaraş nöbetçi eczaneler (28 Kasım Pazartesi)

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Aydoğar, yerel seçimlerde kendi adayları ile yarışa dahil olacaklarını açıkladı.

Aydoğar, “Seçimlere kendi logomuz ve adaylarımızla gireceğiz. Cuma günü genel merkezimiz tarafından Kahramanmaraş’ta bir ilçe belediye başkan adayımız açıklanacak. 20 gün içerisinde de tüm ilçeler açıklanacak. Belediyenin yapması gerekeni yapmaması şehirde ki keşmekeşi devam ettirmekte. Orta hasarlı binaların durumu ve imarın son hali için yerel seçimler mi beklemekte” dedi.

Aydoğar, “Deprem sonrası belediyelerle ilgili sorunları halı altına süpürülmekte. Top taça atılmaktadır. Orta hasarlı binalar yıkılacaksa bir açıklama yapılmalı. Güçlendirme yapılacaksa güçlendirme ruhsatı ve projelerinde belediyelerin maddi ve manevi vatandaşın yanında olmalı” diye konuştu.    

Fatma Toptaş