İlaç niyetine tüketilen Divriği Balı Anzer balıyla yarışıyor İlaç niyetine tüketilen Divriği Balı Anzer balıyla yarışıyor

Kayseri, Sivas, Kırıkkale, Yozgat'ta yaşayan vatandaşlar, kar yağışının etkisiyle okulların tatil olup olmayacağını merak ediyorlar.

Okulların Durumu Ne Olacak?
Son dönemde yaşanan kar yağışı, 1. dönem ilk ara tatilin ardından öğrencilerin geri dönüş tarihini belirsiz hale getirdi. 13 Kasım'da başlayıp 17 Kasım'da sona eren ara tatilin ardından 20 Kasım 2023 Pazartesi günü okulların açılıp açılmayacağı konusu gündemde.

MGM (Meteoroloji Genel Müdürlüğü) ve AFAD'dan (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) yapılan uyarılar sonrasında, Kayseri, Sivas, Kırıkkale ve Yozgat'taki okulların durumu ise merak konusu haline geldi.

Hangi İllerde Okullar Tatil?
20 Kasım 2023 Pazartesi günü için kar tatili ilan edilen iller arasında şu iller yer alıyor:

Zonguldak
Zonguldak Valiliği tarafından yapılan duyuruya göre, olumsuz hava şartları sebebiyle tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında bir günlük tatil ilan edildi. Ayrıca, engelli ve hamile kamu personeli de 20 Kasım'da idari izinli sayılacak.

Şile - İstanbul
İstanbul Valiliği, Şile ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda 20 Kasım Pazartesi gününe tatil kararı aldı. Bu karara paralel olarak, Şile'deki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli veya kronik hastalığı bulunan personel de idari izinli sayılacak.

Diğer illerle ilgili resmi duyurular henüz gelmedi. Gelişmeleri takip ederek bilgi güncellemesi yapacağız.