Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kadrolarında görev yapan 1 milyon öğretmen ve özel kurumlardaki yüz binlerce eğitimci, her yıl 24 Kasım'da düzenlenen Öğretmenler Günü'nde onurlandırılıyor.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUSU: TEŞEKKÜR VE MESAJLARLA DOLU

Öğretmenlik mesleğini icra edenler, bu özel günde öğrencileri ve sevdiklerinden gelen tebriklerle mutlu oluyor. Kutsal bir meslek olarak kabul edilen öğretmenlik, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir kez daha kutlanıyor. Bazı yerel yönetimler, öğretmenlere jest yaparak bu özel günü toplu taşımayı ücretsiz hale getirerek kutluyor.

İZMİR'DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

24 Kasım'da İzmir'de ESHOT otobüsleri, metro ve İZBAN'ın ücretsiz olup olmadığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin normal ücret tarifesinden hizmet vermesi bekleniyor.

Bugun-24-Kasım-İzmir-de-otobusler-bedava-mı-Oğretmenler-Gununde-ESHOT-otobus-metro-oğretmenlere-ucretsiz-mi-indirimli-mi

24 KASIM İZMİR'DE OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde otobüslerin ücretsiz olup olmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapmadı.

NORMAL ÜCRET TARİFESİ BEKLENİYOR

Ancak genel beklenti, İzmir'de toplu taşımanın 24 Kasım'da normal ücret tarifesinden hizmet vereceği yönünde.

ESHOT OTOBÜS VE METRO SEFERLERİ ÜCRETSİZ Mİ?

İSTANBUL'DAN FARKLI BİR DURUM:

İstanbul'da geçtiğimiz sene öğretmenlere toplu taşıma ücretsiz sağlanmıştı. İzmir'de 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ESHOT otobüs ve metro seferlerinin normal ücret tarifesinden hizmet vermesi bekleniyor.

RESMİ DUYURU BEKLENİYOR

ESHOT seferlerinin ücretsiz olup olmayacağına dair resmi bir duyuru henüz gelmedi. Ancak öğretmenlerin bu konuda beklenti içerisinde olduğu biliniyor.

Dilek Taşı dizisi Av. Rıfat kimdir? Bülent Keser kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Av. Rıfat kimdir? Bülent Keser kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

ÖĞRETMENLER GÜNÜ: NEDEN 24 KASIM?

Öğretmenler Günü, Türkiye'de her yıl 24 Kasım günü kutlanmaktadır. Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen olarak kabul edildiği gün olarak belirlenmiştir.

İZMİR İLÇELERİ: EĞİTİMİN KALBİNDE

İzmir'in ilçeleri arasında Aliağa, Balçova, Beydağ, Güzelbahçe, Bayraklı, Bayındır, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Menderes, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, ve Urla yer alıyor.