5 metrekare dükkanında 65 yıldır teknolojiye direniyor 5 metrekare dükkanında 65 yıldır teknolojiye direniyor
Euro ve Dolar Fiyatları
Dolar/TL
Dolar/TL güne yükselişle başlamış olup 32,3010 seviyesinden işlem görmektedir. Önceki gün yatay seyreden dolar/TL, günü önceki kapanış seviyesinin hemen üstünde tamamlamıştır. Dolar endeksi ise yüzde 0,1 oranında artışla 105,6 seviyesinde bulunmaktadır.
Euro/TL
Euro/TL ise yüzde 0,1 oranında yükselişle 34,7260 seviyesinden satılmaktadır.
Analist Yorumları ve Küresel Piyasa Durumu
Küresel piyasalarda, yatırımcılar ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin daha net sinyaller beklemeye başlamıştır. Analistler, ABD'de bu hafta veri takviminin zayıf seyrettiğini belirtirken, Fed yetkililerinin temkinli duruşunun risk iştahını etkilediğine dikkat çekmektedir.
Dün açıklamalarda bulunan Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, faiz indirimini desteklemesi için enflasyonla mücadele sürecinin olumlu yönde ilerlemesi gerektiğini vurgulamıştır. Kashkari, Fed'in uzun süre faiz oranlarını sabit tutmasını beklediğini ancak enflasyon göstergelerinin işbirliği yapmaması durumunda faiz artırımı olasılığını dışlamadığını ifade etmiştir.
Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD'de toptan eşya stokları ve mortgage başvurularının takip edileceği belirtilmektedir. Teknik açıdan dolar endeksinde 105 ve 104 seviyelerinin destek, 106 ve 107 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğu öne çıkmaktadır.