Ardahan'da yaşayan öğrenci ve öğretmenler, soğuk hava dalgasının etkisi altında kentteki okulların durumunu merakla bekliyor.

Türkiye genelinde soğuk hava etkisini artırırken, Ardahan'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Bu durum, özellikle "Yarın Ardahan'da okul var mı yok mu?" sorusunu gündeme getiriyor.

ARDAHAN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Ardahan Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan bir açıklama olup olmadığı ise henüz netlik kazanmış değil. Kentin bazı bölgelerinde ise okulların tatil edildiği bildiriliyor. Ardahan'da kar tatili kararı alınan bölgeler arasında yer alıyor mu, bu soru hala yanıt bekliyor.

ardahan-okul-tatili

HAFTALIK HAVA DURUMU VE KAR TATİLİ BEKLENTİSİ

22-26 Kasım 2023 Ardahan Hava Durumu:

  • 22 Kasım Çarşamba: Kar Yağışlı, En düşük: -5, En Yüksek: 4
  • 23 Kasım Perşembe: Kar Yağışlı, En düşük: -8, En Yüksek: 6
  • 24 Kasım Cuma: Çok Bulutlu, En düşük: -4, En Yüksek: 6
  • 25 Kasım Cumartesi: Çok Bulutlu, En düşük: -8, En Yüksek: 6
  • 26 Kasım Pazar: Çok Bulutlu ve Hafif Yağmurlu, En düşük: -1, En Yüksek: 6

OKULLARDA TATİL KARARI ALINAN İLLER

Ardahan'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, Göle ve Hanak ilçelerinde bulunan köy okullarında taşımalı eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Çıldır ilçesinde ise tüm okullara bir gün süreyle tatil kararı alındığı duyuruldu.

Dilek Taşı dizisi Sinan Rona kimdir? Ömer Toprak Yılmaz kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Sinan Rona kimdir? Ömer Toprak Yılmaz kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

ARDAHAN VALİLİĞİ'NDEN BEKLENEN AÇIKLAMA

22 Kasım Çarşamba günü Ardahan'da okulların tatil edilip edilmeyeceği konusundaki son kararın Ardahan Valiliği'nden gelecek açıklamaya bağlı olduğu belirtiliyor. Hava durumu raporlarına göre kar yağışının devam etmesi beklenen kentte, veliler ve öğrenciler valilikten yapılacak duyuruyu bekliyor. Haberimizde gelişmeleri takip edebilirsiniz.