Vatandaşlar dikenli incir yiyerek serinliyor Vatandaşlar dikenli incir yiyerek serinliyor

Kurban Bayramı arefesinde Gaziantep'teki canlı hayvan pazarlarında yoğunluk had safhaya çıktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren il dışından ve ilçelerden gelen besiciler, yetiştirdikleri kurbanlıkları iyi fiyata satmak için çaba harcadı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı Gaziantep'teki canlı hayvan pazarlarında alıcılar ve satıcılar geçen yıllara göre piyasanın ve kurbanlıkların daha iyi olduğunu ifade etti.

Arefe günü pazara gelerek kurbanlığını aldığını söyleyen Ömer Dağ isimli vatandaş, “Kurbanlığımızı 220 TL’den 67 kilogramlık aldık. Kurban Bayramı Allah’ın bizlere verdiği mübarek bir bayram. Biz de Allah’tan gelen rızıkla kurbanımızı aldık ve evde veya kesimhanede keseceğiz” dedi.

Beğendiği kurbanlığı 12 bin 500 liraya aldığını söyleyen Baran Kemer, “Kurbanımızı aldık. 215 TL’den anlaştık. Toplam bana 12 bin 400 TL’ye mal oldu. Bu sene piyasa çok değişik ama geçen seneki gibi değil. Geçen sene mal sahipleri yüksek yüksek uçtular ama bu sene yerli yerinde. Bu sene daha stabil. İnşallah yarın namazdan hemen sonra keseceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale