Dulkadiroğlu Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Kıyafet Yardımında Bulundu Dulkadiroğlu Belediyesi, İhtiyaç Sahiplerine Kıyafet Yardımında Bulundu
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde faaliyet gösteren konteyner çarşılarda esnaf ziyaretlerinde bulundu. Başkan Okay, esnafıyla bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Asrın Felaketi İçin Çalışmalar Sürüyor
Başkan Necati Okay, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada, şehrin ve bölgenin asrın felaketini yaşadığını belirtti. Bu büyük felaketin yaralarını sarmak adına devletin ve yerel yönetimlerin ellerinden gelenin fazlasını yaptığını ifade etti. Başkan, özellikle esnafın bu süreçte gösterdiği büyük çabayı vurgulayarak, "Esnafımızın ticaretlerini en sağlıklı şekilde yapmaları adına üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz." dedi.
Esnaf İle İstişare ve Hasbihal
Ziyaretlerin ardından Başkan Okay, esnafıyla istişare ve hasbihal etti. Esnafın yaşadığı sıkıntıları dinleyen Başkan, onlarla bir araya gelerek sorunlara çözüm bulma noktasında birlikte çalışma sözü verdi.
Başkanın Değerlendirmesi
Başkan Okay, ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede, "Her fırsatta esnafımızla bir araya geliyor, istişarelerde bulunarak hasbihal ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de onların yanında olmayı sürdüreceğiz." şeklinde konuştu. Başkan, esnafın ticaret hayatını sürdürebilmesi ve normalleşme sürecine destek olabilmek adına ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini belirtti.
Başkan Okay: "Samsun Konteyner Çarşı Esnafımızla Birlikte Asrın Felaketinin Yaralarını Saracağız."
HABER:FATMA TOPTAŞ