Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi'nde Filistin İçin Dayanışma Kermesi Düzenlendi Dulkadiroğlu Kamu Külliyesi'nde Filistin İçin Dayanışma Kermesi Düzenlendi
Asrın Felaketi Sonrası Onarımlar Hız Kesmeden Devam Ediyor
Dulkadiroğlu Belediyesi, depremin neden olduğu olumsuz etkileri en aza indirmek ve şehirdeki normal yaşantıyı tekrar sağlamak için başlattığı çalışmalara devam ediyor. Özellikle konteyner çarşı çevresinde yoğunlaşan kilit parke çalışmaları, şehrin çeşitli bölgelerinde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda genişleyecek.
Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Gece Gündüz Demeden Çalışıyor
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gece gündüz demeden kilit parke çalışmalarını sürdürerek, deprem sonrası zarar gören cadde ve sokakları onarıyor. Depremin yol açtığı yıkımın en aza indirilmesi ve şehir estetiğinin tekrar kazanılması için özveriyle çalışan ekipler, vatandaşların güvenli ve düzenli bir çevrede yaşamalarını sağlamak için faaliyet gösteriyor.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı'ndan Açıklama
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Asrın felaketi sonrasında başlattığımız tamirat ve tadilat çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz gece gündüz demeden bu çalışmaları sürdürmektedir. Özellikle kilit parke konusunda yoğun bir çalışma yapmaktayız. Depremde yıkılan binalar, sonrasında yapılan yıkım çalışmaları mevcut kaldırım ve yollara büyük zarar verdi. Enkaz çalışmalarının tamamlandığı alanlarda tamirat ve tadilat çalışmaları yapılmaktadır. Özellikle çarşı alanlarında bu çalışmaları yoğunlaştırmış durumdayız" ifadelerini kullandı.
Bu önemli altyapı çalışmalarıyla Dulkadiroğlu Belediyesi, depremin etkilerini en aza indirme ve şehri daha yaşanabilir hale getirme hedefi doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.
HABER:FATMA TOPTAŞ