Adana'da küçükken 6 yıl çadırda yaşayan Ogün Sever Okur (32), şimdi kendisini çadırda yaşayan çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere adadı. Okur'un kurduğu ‘Ogün Abi Derneği' her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu sene de vekaletle kurban kesti.

‘Et girmeyen ev kalmasın' sloganıyla kendisi 100 kurban bağışlayan, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda hayırseverlerin de desteğiyle yüzlerce kurban kestiren Ogün Sever Okur, bütün etleri de tek tek paketletti.

Sıcak hava depresyonu tetikliyor Sıcak hava depresyonu tetikliyor

Okur, ardından etleri araçlara alarak mahalle mahalle gezip, önce çadırlarda yaşayan tarım işçisi ailelere ardından da ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı. Etleri alan ailelerin mutlulukları ise gözlerinden okundu.

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Ogün Sever Okur, et dağıtımının yaklaşık 1 hafta süreceğini belirterek, “Bugün özel bir gün. Çünkü çadırda yaşayan ailelere yardım yaptık. Kurbanlıklarımızı önce donduruyoruz, daha sonra buraya getiriyoruz. Çünkü hiçbir çadırda dolap yok. O nedenle bu etleri biran önce yemek haline getirmeleri gerekiyor. Yüzlerce kurban kesildi ve binlerce aileye ulaştık. Ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale