A Milli Futbol Takımı, Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda bu akşam Avusturya ile karşı karşıya gelecek. Ülke genelinde herkesin heyecanla takip ettiği millilere bir destek de deprem bölgesi Hatay'dan geldi. Dörtyol ilçesi Kuzuculu Mahallesi'nde bulunan Fevzi Çakmak İlkokulu öğrencileri, milli takım futbolcularına mektup ve resim gönderdiler. Geçtiğimiz gün ay-yıldızlı formayı giyen futbolculara teslim edilen mektuplar, futbolcular tarafından da sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Minik kalplerinin seslerini dile getiren depremzede çocuklar, yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerle duygulandırdılar.

Vatandaşlar dikenli incir yiyerek serinliyor Vatandaşlar dikenli incir yiyerek serinliyor

Kuzuculu Fevzi Çakmak İlkokulu'nda görevli sınıf öğretmeni 47 yaşında Ahmet Vergili, öğrencilerinin milli futbolcuların hepsine ayrı ayrı mektup yazdıklarını belirterek, "Milli takımımızın sponsorlarından birinin çalışanı hocam
'Deprem bölgesinde coşkuya ihtiyacımız var, öğrencilerinizle birlikte dahil olur musunuz?' dedi. Bu teklifi yaptığında öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte piknikteydik. Herkes olumlu görüş bildirdi, hiç dejenarasyon yapmadan sadece milli takım futbolcularımızın motivasyonunu ve coşkusunu yükseltmek amacıyla onlara mektuplar yazdık. Küçük kalplerimizle resimler çizdik ve futbolcularımıza gönderdik. Milli takım kadromuzda yer alan tüm futbolcularımıza ayrı ayrı mektup yazdık ve resimler çizdik. 32 tane mektup hazırladık" dedi.

Editör: Sema Akçakale