Emine Gülizar Emecan, sadece siyasi arenada değil, işletmecilik alanında da adından söz ettiriyor. İşte, merak edilen Emine Gülizar Emecan'ın yaşamı ve kariyeri...

Köpek ile kedilerin dostluğu Köpek ile kedilerin dostluğu

Emine Gülizar Emecan kimdir?

Kökenler ve Eğitim:
Emine Gülizar Emecan, 1968 yılında Antalya'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Kariyer:
İnşaat mühendisi olarak iş hayatına atılan Emecan, daha sonra medikal estetik ve mücevherat sektöründe de işletmecilik yapmıştır. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı yapmış ve çeşitli sertifika programlarına katılmıştır.

Siyasi Angajman:
Siyasi kariyerine eşinin Zeytinburnu belediye başkanı seçilmesiyle birlikte adım atan Emecan, 1994 yılından bu yana aktif olarak siyasetin içindedir. CHP İstanbul İl Örgütü'nde yönetim kurulu üyesi olarak görev almış ve AR-GE çalışmalarından sorumlu İl başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Kişisel Yaşam:
Emine Gülizar Emecan, Dr. Adil Emecan ile evlidir ve bir çocuk annesidir. Siyasetin yanı sıra kadınların sosyalleşmesi ve meslek sahibi olmalarını sağlayan çalışmalarda da öncü bir rol üstlenmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi