Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş ilinde özellikle büyük bir yıkıma neden oldu.

Kahramanmaraş'ta binaların dörtte biri yerle bir olurken, geri kalan bölümlerde de ciddi manada maddi hasarlar meydana geldi.

Depremler sonrasında, vatandaşlar evlerini, işyerlerini onarmak ve yeniden tasarlamak için harekete geçti. Yapı marketler, halkın en çok ziyaret ettiği yerler haline geldi. Özellikle binalarda oluşan duvar çatlakları ve dökülen boyaların tamiratı için ihtiyaç duyulan çimento, boya, alçı gibi ürünler, yoğun bir şekilde talep gördü.

Sektör temsilcilerinden Murat Taşlı, 6 Şubat’ta büyük bir felaket atlattık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ta rahmet geride kalanlara sağlık diliyorum. Bu süreçte büyüklükleri değişmekle birlikte on binlerce deprem oldu şehrimizde. Bu bakımdan ister istemez evlerde büyük, orta ve hafif hasarlar oluştu. Gözle görülen hasarlar vatandaşlarımızı rahatsız ettiği için bunları onarmanın yollarını aradılar. Bizde yapı market firması olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yine Kahramanmaraş halkına en iyi hizmeti verebilmek adına faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Akpınar: “Dulkadiroğlu’nu ayağa kaldıracağız” Akpınar: “Dulkadiroğlu’nu ayağa kaldıracağız”

Sektör temsilcilerinden Efe Kökcü’de evini onarmak isteyen vatandaşlara uyarıda bulundu.

“Evlerin onarımında kullanılan malzeme kesinlikle kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Bu ürünleri kullanacak olan sizlersiniz. Evin çatlak görüntüsünü ortadan her ürün kaldırabilir ama önemli olan dayanıklılığı ve sağlamlığıdır. Masraftan kaçınayım derken daha büyük hasarlara meydan vermeyelim. Kullanacağız ürünleri araştırarak ve uzmanına danışarak alın.” ifadelerini kullandı.

Haber: Fatma TOPTAŞ