Belediyeden yapılan açıklamada “Büyükşehir Belediyemizde geçici işçi (5 ay 29 gün) olarak çalıştırılmak üzere AKBEL A.Ş. tarafından, aşağıdaki şartları taşıyanlar arasından 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacaktır” denildi.

Beden İşçisi (Temizlik), Yol Süpürme Araç Operatörü olmak üzere toplam 42 personelin alınacağı iş ilanı belediyenin resmi internet sitesinden duyuruldu.

Aranan Şartlar

2018/11608 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesindeki şartları taşımak.

Vardiya sistemine göre çalışmasına engel, sağlık vb. sorunlarının olmaması.

Görev yapacağı yerde ikamet etmeyi kabul etmek.

1 ve 2 numaralı ünvan için Afşin, 3 numaralı ünvan için Ekinözü, 4 ve 5 numaralı ünvan için Elbistan, 6 numaralı ünvan için Nurhak nüfusuna kayıtlı olmak.

Daha önce çalıştığı işyeri/işyerlerinden 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci maddesi kapsamında kasıt ya da kusurlu davranışları sebebiyle iş akdi feshedilmemiş olmak. (İşten Çıkış Nedenini gösteren SGK Hizmet Dökümü belgesi E-Devlet üzerinden temin edilecektir)

Son müracaat tarihi itibarıyla 40 yaşını geçmemiş olmak.

Yol Süpürme Araç Operatörü;

C (yeni tip) sınıfı ya da buna denk eski tip ehliyete sahip olmak.

En az lise mezunu olmak.

Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı herhangi bir sebeple işlem yapılmamış ve ceza puanından dolayı ehliyetine el konulmamış olmak. (Bu belge, “sürücü belgesi detay bilgisi”  Emniyet Müdürlüğünden temin edilecektir.)

Müracaat

Kahramanmaraş’ta jandarmadan motosiklet denetimi Kahramanmaraş’ta jandarmadan motosiklet denetimi

Başvuru esnasında istenen belgeleri yüklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Adaylar birden fazla ünvana başvuru yapamayacaktır.

Editör: Sema Akçakale