40 yıl cezaevi olan müzeye yoğun ilgi 40 yıl cezaevi olan müzeye yoğun ilgi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhuriyetin 100. yılında enflasyonla mücadele kapsamında yaptığı çağrıya Deprem bölgesinden Gaziantep dışında Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ'daki firmalar ilgisiz kaldı.
Erdoğan'ın Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan indirimli firmalar listesinde Kahramanmaraş'tan bir firma bile bulunmazken, komşu il Gaziantep'ten 121 firma yer aldı. Bu duyarsızlık, vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.
Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın çağrısına olumlu yanıt veren firmaların listesi Ticaret Bakanlığı tarafından güncellenerek kamuoyuna duyuruldu.
Bu firmalar, ekonomik refahı artırmak amacıyla kar marjından fedakarlık ederek ürünlerinde indirim uygulayan firmalar olarak belirlendi. Bu süreçte, Ticaret Bakanlığı piyasa bozucu faaliyetleri yakından izlemeye ve cezai müeyyideleri uygulamaya devam edecek. Enflasyonla mücadelede katkıda bulunan tüm firmalara teşekkür ediliyor.
Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ın Cumhuriyet'in 100. yılında enflasyonla mücadele kapsamında, birçok sektörden indirim kampanyası çağrısı, firmalar, odalar ve iş dünyası tarafından olumlu karşılanarak büyük indirimler ve kampanyalar düzenlenmeye başlanmıştır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kabine toplantılarının ardından bütün sektörlerden fiyat indirmelerine yönelik taleplerinin ardından, ulusal ve yerel firmalar konuya kayıtsız kalmamış, yaptıkları indirimleri ve kampanyaları kamuoyuna açıklamışlardır.
Ticaret Bakanlığı olarak, tüm ticari alanlarda piyasa bozucu faaliyetleri dikkatle takip etmeye, gerektiğinde cezai müeyyideleri uygulamaya devam ederken, milletimizin ekonomik refahı için kar marjından fedakarlık ederek ürünlerinde indirim uygulayan firmalar Ticaret Bakanlığının internet sitesinde yayınlanacak ve katılım oldukça güncellenecektir.
Bu anlamda, enflasyonla mücadelede üzerlerine düşeni fazlasıyla yaparak bu konuda hassasiyet gösteren tüm firmalarımıza teşekkür ederiz.
kaynak:https://www.marastanhaber.com.tr