Kahramanmaraş’ta 1 Mayıs Çarşamba 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı ve az bulutlu, nem fazla ve sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 1 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Çarşamba günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 22 derece, ortalama nem değeri yüzde 72 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 30 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 26 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 71 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 32 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 68 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile güneyden esecek.

Anaokulu öğrencilerine yangın eğitimi verildi Anaokulu öğrencilerine yangın eğitimi verildi

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 90 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 14 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 16 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 94 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 11 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı