Kahramanmaraş’ta 13 Mayıs Pazartesi 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı bulutlu hafif serin, nem fazla ve ortalama sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 13 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Pazartesi günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri yüzde 59 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 26 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında gök gürültülü sağanak yağışlı havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 49 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında gök gürültülü sağanak yağışlı havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 18 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 71 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 12 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 91 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Kahramanmaraşlı vatandaşlara ‘Elalem’ ne der sorusunu yönelttik Kahramanmaraşlı vatandaşlara ‘Elalem’ ne der sorusunu yönelttik

Saat 21.00 İle 24.00 arasında gök gürültülü sağanak yağışlı havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 96 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı