Kahramanmaraş’ta gençlerin motor şovu kazayla noktalandı Kahramanmaraş’ta gençlerin motor şovu kazayla noktalandı

Kahramanmaraş’ta 16 Mayıs Perşembe 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı bulutlu hafif serin, nem fazla ve ortalama sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 16 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Perşembe günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri yüzde 52 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 33 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 25 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 57 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 39 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 22 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 64 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 84 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 15 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 91 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı