Kahramanmaraş'ta 18 Mayıs Cumartesi günü hava durumu tahminleri, parçalı bulutlu havaların etkili olacağını gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, gün boyunca ara ara güneşin yüzünü göstereceği ve sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği belirtiliyor. Sabah saatlerinde hafif bir serinlik hissedilirken, öğleden sonra sıcaklıkların 20-25 derece arasında olması bekleniyor.

Vatandaşların, gün içerisinde dışarıda vakit geçirmek isteyenler için ideal bir hava durumu oluşacağı ifade ediliyor. Özellikle açık hava etkinlikleri ve yürüyüşler için uygun bir gün olacağı öngörülüyor. Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine doğru hafif rüzgarların etkili olabileceği uyarısında bulunarak, dışarıda bulunacak vatandaşların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerektiğini vurguluyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 18 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Cumartesi günü saat 09.00 ile 12.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri yüzde 50 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 22 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında parçalı bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 28 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 65 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 34 kilometre hız ile batıdan esecek.

Kahramanmaraş’ta Bayram Namazı Saat Kaçta? Kahramanmaraş’ta Bayram Namazı Saat Kaçta?

Saat 15.00 ile 18.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 67 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 19 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 81 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 24 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 17 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 87 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 20 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Haber: Metehan Nazlı

Kaynak: ajans344.com