Kahramanmaraş’ta 21 Şubat Çarşamba 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüş yaşanacak ve genellikle yağışlı, nem fazla ve hissedilir derecede soğuk havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 21 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Salı günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri yüzde 61 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 19 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 59 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 23 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 12 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 73 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 16 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 7 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 84 ile günün en yüksek seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 13 kilometre hız ile doğudan esecek.

Kahramanmaraş'ta Ziyaret Günleri Belirlendi Kahramanmaraş'ta Ziyaret Günleri Belirlendi

Saat 21.00 İle 24.00 arasında parçalı bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 7 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 82 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 10 kilometre hız ile doğudan esecek.

Metehan Nazlı