Kahramanmaraş’ta 4 Mayıs Cumartesi 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında artışlar yaşanacak ve genellikle parçalı ve az bulutlu, nem fazla ve sıcak havaların etkili olması bekleniyor.

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 4 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Cumartesi günü saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 19 derece, ortalama nem değeri yüzde 70 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 24 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 23 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 65 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 38 kilometre hız ile güneybatıdan esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 19 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 64 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 37 kilometre hız ile batıdan esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi artacak. Ortalama sıcaklık değeri 15 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 82 ile seviyesine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 30 kilometre hız ile kuzeybatıdan esecek.

Kahramanmaraş’ta genç usta çeyrek asırdır ‘eyer’ yapıyor Kahramanmaraş’ta genç usta çeyrek asırdır ‘eyer’ yapıyor

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu ve yağışlı havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 92 ile günün en yüksek seviyelerine ulaşacak. Maksimum rüzgar hızı ise 21 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Haber: Metehan Nazlı