Kahramanmaraş’ta 9 Şubat Cuma 2024 tarihinde Kahramanmaraş'ta hava durumu şu şekilde özetlenebilir:

Genel olarak, Türkiye'nin birçok bölgesi gibi Kahramanmaraş'ta da hava sıcaklığında düşüş yaşanacak ve genellikle az bulutlu, nem az ve hissedilir derecede soğuk havaların etkili olması bekleniyor.

Vali Ünlüer, Ferhuş Mahallesi Afet Konutları’nı İnceledi Vali Ünlüer, Ferhuş Mahallesi Afet Konutları’nı İnceledi

Rüzgar genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bu bilgiler doğrultusunda, Kahramanmaraş'ta hava durumunun genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklarla ve hafif rüzgarlarla karakterize edildiği söylenebilir. Özellikle kış mevsiminde bu tür hava koşulları, dış mekan aktiviteleri için uygun olabilir. Fakat her zaman güncel hava durumu tahminlerini kontrol etmek ve dışarı çıkmadan önce yerel hava durumu uyarılarına dikkat etmek önemlidir.

KAHRAMANMARAŞ’TA 9 ŞUBAT CUMA GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Haftanın son iş günü Cuma saat 09.00 ile 12.00 arasında çok bulutlu havaların etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalama nem değeri yüzde 74 seviyesinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 26 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 12.00 ile 15.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 13 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 68 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 29 kilometre hız ile güneyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 arasında yağmurlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 11 derece, ortalaman nem değeri ise yüzde 88 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 27 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00 arasında yağmurlu havaların etkisi sürecek. Ortalama sıcaklık değeri 8 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 91 ile günün en yüksek seviyesini görecek. Maksimum rüzgar hızı ise 12 kilometre hız ile güneydoğudan esecek.

Saat 21.00 İle 24.00 arasında çok bulutlu havaların etkisi devam edecek. Ortalama sıcaklık değeri 8 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 91 seviyelerinde olacak. Maksimum rüzgar hızı ise 11 kilometre hız ile kuzeyden esecek.

Metehan Nazlı