Kahramanmaraş, yağışlı havaların etkisi altına girmesi ile birlikte vatandaşlar önlem almadan dışarı çıkmıyor. Meteoroloji’nin Kahramanmaraş için kuvvetli fırtına uyarısı vermesinin ardından vatandaşlar hayati öneme sahip önlemleri almaya çalışıyor. Meteoroloji günlük hava durumunda Kahramanmaraş için detaylı hava tahminini yayımladı.

Kahramanmaraş hava durumu: Bugün hava nasıl olacak?

Haftanın ilk günü Pazartesi saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında az bulutlu havanın etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık 11 derece civarında seyretmesi beklenirken, nem değeri ise yüzde 43 civarında olması düşünülüyor. Fırtınanın etkili olması beklenen saatlerde ortalama rüzgar hızı saatte 60 kilometre hıza kadar çıkması bekleniyor.

Saat 12.00 ile 15.00 saatleri arasında az bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık 14 derece civarında seyretmesi düşünülürken, nem oranı ise yüzde 40 bandında olacak. Ortalama rüzgar hızı ise maksimum saatte 59 kilometre hızla esecek.

15.00 ile 18.00 saatleri arasında ise çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık 9 derece, nem oranı ise yüzde 49 civarında olacak. Ortalama rüzgar hızı ise saatte maksimum 52 kilometre hızla esecek.

Kahramanmaraş altın fiyatları ne kadar? 5 Aralık altın fiyatları Kahramanmaraş altın fiyatları ne kadar? 5 Aralık altın fiyatları

18.00 ile 21.00 saatleri arasında çok bulutlu havalar etkili olması bekleniyor. Ortalama sıcaklık değeri 6 derece, ortalama nem ise yüzde 49 civarında olması bekleniyor. Rüzgar hızı ise saatte maksimum 50 kilometre hızla esecek.

21.00 ile 24.00 saatleri arasında çok bulutlu havalar etkili olacak. Ortalama sıcaklık değeri 5 derece, ortalama nem değeri ise yüzde 62 civarında olacak. Rüzgar hızı ise saatte maksimum 42 kilometre hızla esecek.

Kadir Gülcü