Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında yer alan, çevre ve iklim duyarlılığını artırmayı amaçlayan ÇEVREFEST; "Hepimizin Bir Dünyası Var" şiarıyla Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde başladı. Programa Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi’nin yanı sıra Kahramanmaraş Milletvekilleri de katıldı.

Program hakkında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin en geniş katılımlı, en büyük çevre etkinliği ÇEVREFEST başladı.06-09 Haziran 2024 tarihleri arasında Ankara Başkent Millet Bahçesinde gerçekleştirilecek etkinliklerde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz’de ÇEVREFEST’te yerini aldı. Hepimizin Bir Dünyası Var.”

Jandarmadan depremzedelere bayram ziyareti Jandarmadan depremzedelere bayram ziyareti

9 Haziran’a Kadar Devam Edecek

ÇEVREFEST kapsamında kurulan stantlarda, çocuklara çevre bilinci kazandırmaya yönelik oyun alanları ve maketler de ilgi çekti.

Sıfır Atık ve temiz üretim teknolojilerinin tanıtıldığı ÇEVREFEST, 9 Haziran’a kadar devam edecek. ÇEVREFEST etkinliği, 4 gün boyunca başarılı çevre ve sıfır atık projeleriyle öne çıkan belediyeler ve sektör temsilcileriyle, ünlü isimler ve fikir işçilerinin katılacağı söyleşilerle, iklim tüneli ve kitap fuarıyla, çevre ve sıfır atık uygulamalı atölyeler ve sergilerle, çevre ve sıfır atık temalı oyun alanlarıyla misafirlerini ağırlayacak.

Esra Akçakale 

Editör: Sema Akçakale