Kahramanmaraş Valiliği, hafta başından itibaren il genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacağını ve artan sıcaklıkların bazı sağlık riskleri taşıyabileceğini duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların aşırı sıcaklardan korunmak için gerekli önlemleri almaları gerektiği belirtildi. Açıklamada özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olan kişilerin güneş ışınlarından korunması, bol bol su içilmesi ve serin ortamlar tercih edilmesi gibi konularda hassasiyet gösterilmesi tavsiye edildi.

Büyükşehir, Şehri Hayvansal Atıklardan Arındırıyor Büyükşehir, Şehri Hayvansal Atıklardan Arındırıyor

Ayrıca, artan sıcaklıkların orman yangını riskini de artırabileceğine dikkat çeken Valilik, vatandaşların doğada ateş yakmamaları ve herhangi bir yangın gördüklerinde yetkililere haber vermeleri konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada “Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamaları konusunda dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle hatırlatıyoruz” denildi.

Haber: Metehan Nazlı 

Editör: Sema Akçakale