Kayseri'de Suriyeli bir kişinin 5 yaşındaki çocuğa taciz ettiği iddiası üzerine şehirde oluşan tehlikeli gerginlik hat safhaya çıktı. Bölgede vatandaşlar sokağa dökülüp, yabancı uyruklulara ait işyerleri ve araçlar ateşe verilirken birçok sosyal medyada hesabından ortalığı kışkırtıcı paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Öksüz ve yetim çocuklar Vali Ünlüer’i ziyaret etti Öksüz ve yetim çocuklar Vali Ünlüer’i ziyaret etti

Yabancı uyruklu nüfusun yoğunlukta olduğu şehirlerin başında gelen Kahramanmaraş’ta ise yeni gerginliklerin çıkmaması için güvenlik güçleri her türlü tedbiri almış durumda.

Yine Kahramanmaraş’ın en etkin ve en çok takip edilen sosyal medya fenomeni ‘Galerici Mustafa’ adlı hesabın sahibi Mustafa Başkonuş, vatandaşlara sağ duyu çağrısında bulundu.

Başkonuş, yaptığı paylaşımda “Sizlerden ricam, bu sosyal çöplüğünde insanları galeyana getirecek insanları küçük düşürecek paylaşımlar yapmayın. İstedikleri de bu zaten. Gidecek başka bir ülkemiz yok, gidecek başka bir toprağımız yok. İtidalli oldun, Her buluğunuz bilgiyi bilgi olarak paylaşmayın” uyarısında bulunarak takipçilerini sağ duyulu olmaya davet etti.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale