"Asrın felaketi" olarak nitelenen Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 3 bin 752 bina enkaz oldu.
İki büyük depremin merkezinde toplam 103 bin bina bulunuyor. Bu binalardan 3 bin 752’si enkaza döndü. Maraş’ta yıkılan daire sayısı 15 bin 940 olarak açıklanırken bölgede acil yıkılacak ağır hasarlı bina sayısı ise 19 bin 194 olarak açıklandı. Kentin ilçelerindeki yıkım ise şu şekilde: Dulkadiroğlu ilçesinde bin 187, Türkoğlu ilçesinde 770, Pazarcık ilçesinde 582, Onikişubat’ta 483, Elbistan’da 468 bina yakıldı. Andırın ilçesinde ise yıkılan, ağır hasarlı veya acil yıkılacak bina sayısı ise “0” olarak kayıtlara geçti.
Vatandaş oluşan mağduriyetten dolayı şikayetçi
Kent merkezi ve ilçelerde yıkım kararı verilen binalarda çalışmalar sürerken çevresi güvenlik ekiplerince şeritlerle kapatılan yapılar, iş makineleriyle yıkılıyor.
Yıkılan ağır hasarlı binalardaki molozlar, iş makineleriyle kamyonlara yüklenerek ihtiyaç olan bölgelere ve kentte belirlenen alanlara gönderiliyor.
Kahramanmaraşlı vatandaş ise şehrin hemen her noktasında devam eden yıkım çalışmaları nedeniyle oluşan tozdan ve meydana gelen su kaçaklarından şikayetçi.

Kahramanmaraş nöbetçi eczaneler (7 Aralık Perşembe) Kahramanmaraş nöbetçi eczaneler (7 Aralık Perşembe)

Haber: Fatma TOPTAŞ

Kaynak: ajans344.com