Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından başlatılan, okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlanan “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında Kahramanmaraş’ta düzenlenen etkinlikler son buldu.

Kimliğini unutan ve sınava geç kalan adayların imdadına polis ekipleri yetişti Kimliğini unutan ve sınava geç kalan adayların imdadına polis ekipleri yetişti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından programda 2023-2024 Öğretim Yılı boyunca düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Programa, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Akif Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Akküncü, Ramazan Serpolat, Adem Öztürk, Kemal Kösekul ve davetliler katıldı.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Nedir?

"Dilimizin Zenginlikleri Projesi" okullarda yapılacak olan söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale