Türkiye’de belki de trafiği en yoğun ve karmaşık illerin başında gelen Kahramanmaraş’ta uzun yıllardır tartışılan raylı sistemlerin ne zaman hayata geçirileceği merak konusu oldu.

Ulaştırma sorununun yoğun olarak yaşandığı Kahramanmaraş’ta otobüsün yeterli olabileceği güzergahta gelişmeyi özendirme amacı ile raylı taşıma sistemine geçilmesi de önem arz ediyor.

Kahramanmaraş’ta 'sarı kız örümceği' kabusu! Eve kadar girdi Kahramanmaraş’ta 'sarı kız örümceği' kabusu! Eve kadar girdi

Kahramanmaraş’a raylı sistemlerin yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, “Deprem bölgelerimizdeki tüm illerimizde planlamalar yapılırken, önümüzdeki 50 yılı içeren planlamalar olacak şekliyle değerlendiriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte burada önümüzdeki 50 yılda Kahramanmaraş’ın ihtiyaçları nedir, bu çalışmaları planlama bazında Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi de raylı sistem. Raylı sistemle alakalı Kahramanmaraş’ımıza şehrin ihtiyacını, OSB’lerde çalışan işçi kardeşlerimizin en güzel şekilde işlerine gidebilmesi ve evlerine dönebilmesi, şehirdeki trafik yükünü aşağı çekebilecek raylı sisteme çalışıyoruz. İnşallah belediyemizin çalışmasına müteakip gerek şehir içinde gerek şehrin dışındaki vatandaşlarımızı toplu taşıma sistemleri ile taşıyacak adımları atacağız. Bunun müjdesini inşallah en yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız da Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz ile paylaşacak. Projeyi birlikte çalışıyoruz, bitmeye müteakip de size bu müjdeyi de paylaşmış olacağız” dedi.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale