Konya, yılın ilk kar yağışıyla beyaz bir örtüyle kaplandı. Bu beklenmedik doğa olayıyla birlikte öğrenciler ve veliler, okulların tatil olup olmadığını merakla araştırıyor.

Tatil Heyecanı
Konya, Pazartesi gününe beyaz bir manzara ile uyanırken, çocuklar karın tadını çıkarmak için sabırsızlanıyor. Ancak, kar yağışının okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda belirleyici olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

konya-okullar-tatilmi

İlçelerde Durum Nasıl?
Konya'nın ilçelerinde de durum merak konusu. Bazı ilçelerde kar kalınlığı daha fazla olurken, bazılarında ise etkisi daha hafif seyredebiliyor. Bu durum ilçelerdeki okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda da belirleyici olabilir.

Yetkililer, kar yağışının etkisiyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, öğrencilerin ve velilerin güvenliği göz önünde bulundurulacak. Konya genelindeki okulların tatil olup olmayacağına dair karar, şehir genelindeki kar durumuna, yol güvenliğine ve okulların ulaşılabilirliğine bağlı olarak şekillenecek.

Taşerona kadro çıktı mı? Taşeron işçiye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? İşte son durum ve beklentiler Taşerona kadro çıktı mı? Taşeron işçiye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? İşte son durum ve beklentiler

Karar Ne Zaman Açıklanacak?
Okulların tatil olup olmayacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kar durumunu yakından takip ediyor ve gerekli değerlendirmeleri yaparak en güvenli kararı almayı hedefliyor.

20-kasim-okullar-tatil

Velilerin Dikkatine
Veliler, okulların tatil olup olmadığı konusunda resmi duyuruları takip etmekte fayda var. Konya genelinde kar yağışının etkisiyle alınacak kararlar, öğrenci ve velilerin güvenliği ön planda tutularak belirlenecek.

Herkes, olası bir tatil kararı için bekleyişini sürdürürken, kar yağışının sevincini yaşamak ve güvenliği ön planda tutmak şehirdeki herkesin ortak dileği.

Konya ilçeleri; Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Yunak'tır.