KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nden ‘10.Yıl Dönüşüm’ Sergisi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı 10.Yıl Dönüşüm Sergisi görücüye çıktı.

Doç. Rabia Demir, Doç. Ali Koç ve Dr. Yeşim Ermiş Koordinesinde gerçekleştirilen sergide birbirinden kıymetli eserler yer aldı. Özellikle 4.sınıf öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergide Filistin’de yaşanan dram ve Kahramanmaraş depremlerini anlatan eserler büyük beğeni topladı. Fakültenin Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte 100 civarında eser KSÜ’lü ve Kahramanmaraşlı sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide, özellikle deprem döneminden günümüze geçen zorlu zaman ‘Dönüşüm’ olarak karşımıza çıkıyor.

Ksude 10 Yil Mezuniyet Sergisi Duzenlendi2

Sergide Filistin Vurgusu

Otomobil bariyerlere girdi: 4 yaralı Otomobil bariyerlere girdi: 4 yaralı

Program hakkında detaylar veren Koordinatör Doç. Rabia Demir deprem nedeni ile bir süre çalışmalara ara vermek zorunda olduklarını söyledi. Şehir ve okulun hayata tekrar tutunmasını konu alan sergide özellikle Filistin’de yaşanan drama kayıtsız kalamadıklarını belirten Demir, şehirde yaşanan uyum sürecini eserlere yansıttıklarını ifade etti.

Ekran Görüntüsü 2024 05 29 144201

15 Gün Açık Kalacak

KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nin hemen her faaliyetinde yer alan başarılı akademisyenler Dr. Yeşim Ermiş ve Doç. Ali Koç ise uzun bir süre sanatsız kalan KSÜ’nün bu yıl yapılan etkinliklerle tekrar ayağa kalkma çabası içinde olduğunu vurguladı. Ana fikrini deprem, Maraş Kültürü ve Filistin’de yaşanan katliamın oluşturduğu, 4.sınıf öğrencilerinin 3 atölye ve 3 eğitimci ile organize ettiği etkinlik 15 gün süre ile sanatseverleri misafir edecek.

Ksude 10 Yil Mezuniyet Sergisi Duzenlendi6

Haber: Gökhan Dökücü

Kaynak: ajans344.com