KSÜ Avşar yerleşkesinde nöbet tutma eylemi başlatan öğrencilere, üniversite yönetimi ve çeşitli STK temsilcileri de destek verdi.

Gazze için gerçekleştirilen eylemde basın açıklaması yapan İnsan Hakları ve Özgür Gençlik Öğrenci Topluluğu Başkanı Eda Nur Yokuş, tüm ülkelerin bir an önce İsrail'i işgalci olarak kabul edip yargılamasını talep ettiklerini dile getirdi.

İnsan Hakları ve Özgür Gençlik Öğrenci Topluluğu Başkanı Eda Nur Yokuş, “7 Ekim'den beri İsrail'in Gazze'ye yaptığı soykırımı lanetlediğimiz gibi 7 Ekim'den öncesinde yaptığı zulümleri de lanetliyoruz. İşgalci Siyonist İsrail devletine diyoruz ki o topraklardan sürüleceksin, yok olacaksın ve işlediğin tüm suçların cezasını elbet bir gün çekeceksin. Buradan tüm devletlere bir an önce soykırımı durdurması için çağrı yapıyoruz.

Biliniz ki dünyada toplam 208 tane ülke var. Ve biz Şahit oluyoruz ki bu ülkelerden biri diğerine soykırım uyguluyor, geriye kalan ülkelerse sadece izlemekle yetiniyor. Önce insanları Refah'a toplayan sonra oraya da girerek yaptığı katliamlara devam eden İşgalci İsrail'i protesto ve boykot etmesi için tüm insanlara çağrı yapıyoruz. 7 Ekim'den beri Gazze de 35 bin insan şehit olurken 78 bin insan yaralandı.

Ve çoğu hala enkaz altında. Başta İslam ülkeleri olmak üzere Amerika'dan Sri Lanka'ya, Avustralya'dan Rusya'ya kadar tüm vicdan sahibi halkların ve devletlerin dünyadaki bu hain düzene son vermesi için tüm mücadelesini ortaya koymasını istiyoruz. Hamas'ın ve Filistin halkının izzetli direnişini destekliyoruz. Çocukların, kadınların, yaşlıların öldürülmediği bir dünyaya uyanmanın çok da zor olmadığını haykırıyoruz. Tüm ülkelerin bir an önce İsrail'i işgalci olarak kabul edip yargılamasını talep ediyoruz” dedi.

Başkan Görgel, Yusuf Ziya Yılmaz'ı Misafir Etti Başkan Görgel, Yusuf Ziya Yılmaz'ı Misafir Etti

Daha sonra Gazze ve Filistin halkı için dualar edildi.

Haber: Metehan Nazlı