Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Edip Buran Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de Yaz Spor Okullarının açıldığını söyledi.

Gençlerin başarısının ülkenin başarısı olduğunu vurgulayan Vali Pehlivan, "Ülkemizin gelecekte çok daha iyi noktalara geleceğinin de habercisidir. Dünün nesilleri nasıl ki bugünün Türkiye'sini inşa ettiyse, Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘Türkiye Yüzyılı’nı da kıymetli gençlerimizle, çocuklarımızla birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Kahramanmaraş Tekstil Spor Kulübü adım adım hedefe Kahramanmaraş Tekstil Spor Kulübü adım adım hedefe

Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli atılırken, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ve işaret ettiği ‘muasır medeniyetler’ seviyesinin üstüne her alanda çalışarak, üreterek, başarılar ortaya koyarak erişileceğini kaydeden Vali Pehlivan, "Spor da bunlardan birisidir. Spor hem zihinsel gelişim hem fiziksel gelişim hem de iştigal ettiğimiz işlerdeki gelişime olumlu katkılar yapan bir olgudur. Hayatımızın her aşamasında, her yaşta sahip olmamız gereken bir alışkanlık ve aktivitedir. O yüzden gerek okullarımız açık olduğu müddetçe okullarda, gerekse şimdi olduğu gibi yaz tatil süresince gençlerimizi, çocuklarımızı spora yönlendirme gayreti içindeyiz. Her şeyden önce enerjilerini olumlu yönde değerlendirmelerini istiyoruz. Bir yandan okumalarını, kendilerini geliştirmelerini bir yandan da spor yaparak spor branşlarını tanımalarını, yeteneklerini ortaya çıkarmayı çok önemsiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale