AB Uyum Komisyonu Sözcüsü Dora, Türkiye-İran Dostluk Grubu Heyeti’nde ye aldı. İran ziyareti hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Dora; “Türkiye-İran Dostluk Grubu Heyeti olarak İran Nezdindeki Dostluk Grubu Başkanı Adel Necefzadeile ve İran Sanayi Komisyonu Başkanı İzzettulah Akbari Talarposhti ile verimli istişareler gerçekleştirdik. İki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılmasından olası iş birliği alanlarına kadar pek çok konuyu ele aldığımız toplantıların her saniyesinde İran kültürünün kadim ev sahipliği anlayışını iliklerimize kadar hissettik.” Paylaşımını yaptı.

Toroslar EDAŞ Osmaniye’yi bakım ve yatırımlarıyla aydınlattı Toroslar EDAŞ Osmaniye’yi bakım ve yatırımlarıyla aydınlattı

İki ülke arasında oluşturulacak yeni ‘Serbest Ticaret Bölgesi’ hakkında çalışmalar yapıldığının altını çizen Dora şunları kaydetti; “Dostluk Grubu Türk Heyeti olarak İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile bir araya geldik ve yeni sınır kapılarının kurularak iki ülke arasında serbest ticaret bölgesi oluşturulması hususundaki ortak irademizi beyan ettik.”

Haber: Kamil Kazı