Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen şampiyonanın ilk gününde Türkiye’yi taekwondo ve para taekwododa 4’er olmak üzere 8 sporcu temsil etti. Taekwondocular, 1 altın, 3 gümüş madalya kazanırken, para taekwondocular günü 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Milli taekwondoculardan erkekler 54 kiloda Furkan Ubeyde Çamoğlu altın, 63 kiloda Hakan Reçber, kadınlar 49 kiloda Merve Dinçel Kavurat ve 73 kiloda Sude Yaren Uzunçavdar gümüş madalya kazandı.

Deprem şehidi Ahmet Eyüp Türkaslan anısına turnuva düzenlendi Deprem şehidi Ahmet Eyüp Türkaslan anısına turnuva düzenlendi

Furkan Ubeyde Çamoğlu, erkekler 54 kilo ilk turda Fransa'dan Amine Boukarnia'yı, ikinci turda Sırbistan'dan Relja Ivkovic'i, çeyrek finalde İsrail'den Tom Paschovsky'i, yarı finalde Hırvatistan'dan Josip Teskera'yı mağlup ederek finale yükseldi. 19 yaşındaki sporcu finalde Yunanistan'dan Konstantinos Dimitropoulos'u yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

Erkekler 68 kiloda mücadele eden Hakan Reçber, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İngiltere'den Jamie McIntosh'u, çeyrek finalde İtalya'dan Daniel Lo Pinto'yu, yarı finalde ise Danimarka'dan Tobias Hyttel'i mağlup ederek adını finale yazdırdı. Avrupa ve dünya şampiyonu sporcu finalde Macaristan'dan Omar Gergely Salim’a sakatlık yaşadığı maçta mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Kadınlar 49 kiloda tatamiye çıkan Merve Dinçel Kavurat, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İngiltere'de Jodie McKew'i, çeyrek finalde Danimarka'dan Jade Theresa Castillo'yu, yarı finalde Hırvatistan'dan Bruna Duvancic'i yenerek finale yükseldi. Avrupa ve dünya şampiyonu sporcu finalde İspanya'dan Adriana Cerezo Iglesias'a mağlup olarak şampiyonayı gümüş madalya ile tamamladı.