MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dora, basın mensupları ile bir araya geldi. Kahramanmaraş’ta herkesin birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Dora, 6 Şubat tarihinde yaşanan ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen depremlerin acılarını birlik ve beraberlik içerisinde atlatabileceğini vurguladı.

“Şehrin Sorunlarını Dile Getirmek Hepimizin Hakkı”

Milletvekili Dora, konuşmasında “Bu şehrin ortak akıl ile yönetilmeye ihtiyacı var ve bu ortak aklın önemli bileşenlerinden birisi de basın mensuplarıdır. İnşallah ilerleyen yıllarda bu şehrin sokaklarında toz solumadan, ya da yıkılmış taşların arasında yere bakarak yürümek zorunda kalmadan normal bir hayat sürmeye başladığımızda daha iyi yerlere geleceğiz. Şehrin sorunlarını dile getirmek hepimizin hakkı ve ben bu hakkı da sonuna kadar ben kullanıyorum. Bu hakkı kullanırken yaralayıcı bir dil kullanmanın hiç kimseye ve Kahramanmaraş’a bir faydası olmaz. Bu nedenle bu sürecin hassasiyetle yürütülmesi gerekiyor” dedi.

“Sürekli Olarak Kahramanmaraş’ı Anlatırım”

Gittiği her yerde Kahramanmaraş’ı anlattığını dile getiren Dora, “Biz siyasiler gerek bürokratik makamlar nezdinde gerek siyaseten gerekse de ulusal ve uluslararası toplum nezdinde bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Benim Meclis kürsüsünde veya basına demeç verirken yaptığım bütün konuşmalarım Kahramanmaraş ile başlar. Sürekli olarak Kahramanmaraş’ı anlatırım” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta bayrama ‘bir kala’ pazarlıklar sıklaştı Kahramanmaraş’ta bayrama ‘bir kala’ pazarlıklar sıklaştı

“Güç Birliğini Sürdürmeye Mükellefiz”

Dora, “Bizim özellikle 6 Şubat depremleri sonrasında ayrı gayri olmaya ayıracak tek bir vaktimiz bile yok. Her anlamda birlik olma zamanı ve Kahramanmaraşlı gerek seçimlerde gerekse normal hayatta artık partisel olarak yaklaşma, kişisel olarak bazı şeylerin peşinden giderek bir tavır geliştirme olayını geride bırakmalı. Çünkü biz bu eşiği acı bir gerçekle aştık. Dolayısı ile kişisel olaylara bizim takılmamız zamanımız ve lüksümüz yok. Hepimiz anlayış içerisinde birbirimizi motive edip el birliğini ve güç birliğini sürdürmeye mükellefiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale