Muhtarların vatandaş odaklı hizmet anlayışını geliştirerek, daha etkin ve verimli bir şekilde çalışmalarını sağlayacak Muhtarlar Akademisi’nin eğitimleri 14 gün sürecek. Afet ve risk yönetimi, kamu yönetimi, halk sağlığı, bilgisayar eğitimi, arabuluculuk, marka şehirler, halkla ilişkiler gibi muhtarların günlük hayatta karşılaşabilecekleri pek çok sorunu ele alan eğitim programında 7 ana başlıkta 2 hafta süresince kentteki 774 mahalle muhtarı eğitim görecek. Muhtarlar Akademisi'nin, Türkiye genelinde muhtarlık hizmetlerinde önemli bir dönüşümü tetikleyeceği öngörülüyor. Bu sayede muhtarlar, daha bilgili, daha donanımlı ve daha etkin bir şekilde toplumlarına hizmet edebilecekler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, burada yaptığı konuşmada Gaziantep’in çok özel bir şehir olduğunu belirterek, “Teorik bilgiyi pratiğe dökmek çok önemli. Bilimle aklı hayatın bir parçası yapmalıyız. Bu bakış açısıyla ancak koyduğumuz hedeflere ulaşabiliriz. Önemli bir dönemin başındayız. Burada 3, 4 ve 5 dönem muhtarlık yapanlar var. Bu muhtarlarımızda büyük tecrübe var. Bunun yanında heyecanla alana ilk kez adım atmış muhtarlarımız var. Bu bahsettiğimiz iki grubun birbirinden öğreneceği çok şey var. İnsanlarımız bizlere güvendi ve oy verdi. Oy itibardır. Oy aynı zamanda da vebaldir. Üzerimizde büyük bir vebal var. Hem halka karşı hem de hakka karşı. Halka hizmet ve hakka hizmet diyerek yolumuza devam ediyoruz” dedi.

400 yıldır süren "Geleneksel Kurban İndirme Geleneği" gerçekleştirildi 400 yıldır süren "Geleneksel Kurban İndirme Geleneği" gerçekleştirildi

Kaynak: İHA

Editör: Sema Akçakale