Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda uygulanan ara tatilin ardından, 21 Kasım tarihlerinde Şırnak'ta yaşanan olumsuz hava koşulları, okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusunu gündeme getirdi.

Meteoroloji, Şırnak'ta turuncu kodla uyarı yaparak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Detaylar haberimizde...

METEOROLOJİ ŞIRNAK'İ UYARIYOR: TURUNCU KODLA DİKKAT!

Meteoroloji'den gelen son raporlara göre, Şırnak'ta 21 Kasım Salı günü etkili olan yoğun sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek bölgelerin beyaza bürünmesiyle birlikte, Habur ve Hezil çayları taşarak tehlike oluşturdu.

Vatandaşlar, Meteoroloji'nin turuncu kodla yaptığı uyarıya dikkat ederek tedbirli olmalıdır.

BEYTÜŞŞEBAP VE ULUDERE'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI DURMA NOKTASINA GETİRDİ!

Mersin’de Kadınlar Üretiyor, Trafik Park Satıyor Mersin’de Kadınlar Üretiyor, Trafik Park Satıyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde dünden beri etkili olan şiddetli gök gürültülü sağanak yağış, yaşamı durma noktasına getirdi. Bu nedenle, il genelindeki okullar tatil edildi.

Yüksek rakımlı dağlarda etkili olan kar yağışı, alçak kesimlerde ise yağmur olarak kendini gösterdi. Beytüşşebap ve Uludere'de dereler taşarak can ve mal kaybına neden olmazken, tehlike çanları çalmaya başladı.

DETAYLI HAVA TAHMİNİ: OKULLARIN AÇILIP AÇILMAYACAĞI BELİRSİZ!

21 Kasım Salı günü Şırnak'ta devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı'nın alacağı karar merakla bekleniyor. Okulların tatil edilip edilmeyeceği, yaşanan hava olaylarına bağlı olarak belirlenecek. Vatandaşlar, güncel bilgileri takip ederek gerekli tedbirleri almalıdır. Haberimiz üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

sirnak-hava-durumu-21-kasim

ŞIRNAK İLÇELERİ

Merkez

Uludere

Güçlükonak

Beytüşşebap

Cizre

İdil

Silopi