Adana'nın siyasi ve hukuki sahnesinde etkili bir figür olan Avukat Soner Çetin, kimdir ve neler yapmıştır? İşte detaylar...

Soner Çetin Kimdir?

Doğum ve Eğitim: Soner Çetin, 1968 yılında Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Şıhmurat köyünde dünyaya geldi. Eğitimine Adana'da devam eden Çetin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Siyasi ve Hukuki Kariyer: Avukatlık stajını tamamladıktan sonra 1993 yılından itibaren Adana Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmıştır. Siyasi kariyerine 1992'de CHP'nin Seyhan ilçe örgütünde kurucu üye olarak başlamış, daha sonra ilçe ve il yönetiminde görev almıştır.

Orta Doğu'nun gözü bu erikte Orta Doğu'nun gözü bu erikte

Siyasi Görevler ve Başarılar: Soner Çetin, 2009 yılında CHP'nin Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı olmuş ve 2010 yılında CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. 2014 yerel seçimlerinde ise Çukurova Belediye Başkanlığı'na seçilmiştir.

Kişisel Hayat: Evli ve dört çocuk babası olan Soner Çetin, aynı zamanda İngilizce ve Almanca bilmektedir. Halkoyunları, voleybol ve tenis gibi sporlarla da ilgilenmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi