Steam, oyun dünyasının vazgeçilmez platformlarından biri olarak öne çıkarken, oyunculara sunduğu geniş oyun kütüphanesi ve dijital dağıtım imkanları ile biliniyor.

Son günlerde Steam, kullanıcılarına önemli bir değişiklikle ilgili bilgi verdi. İşte ayrıntılar...

STEAM'DE DOLAR KURU DEĞİŞİYOR!

Steam, 20 Kasım 2023 tarihinden itibaren Türkiye'de ve Arjantin'de kullanılan para birimini USD (ABD Doları) olarak değiştirecek.

Bu değişiklikle birlikte, Steam cüzdanları da 20 Kasım'da USD olarak güncellenecek. Kullanıcıların cüzdan bakiyeleri, belirlenen döviz kuru üzerinden dolar olarak hesaplanacak.

OYUNCULARA ÖNEMLİ UYARI!

Steam'in tüm kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme e-postasında, "Steam cüzdanınız 20 Kasım'da USD olarak değişecek. Bu tarihte, cüzdan bakiyeniz, güncel döviz kuruyla USD'ye çevrilecek" ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, devam eden abonelikleri olan kullanıcılar için de aboneliklerin bir sonraki ödeme döneminde otomatik olarak iptal edileceği belirtildi. Abonelikleri devam ettirmek isteyen kullanıcıların, hesap yönetim sayfasından tekrar abone olmaları gerekecek.

NE ZAMAN GEÇECEK? 1 TL KAÇ DOLAR OLACAK?

Steam'in 20 Kasım'da dolar kuru uygulamasına geçeceği belirtilirken, bu tarihte 1 TL'nin kaç dolar olacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Kullanıcılara, güncel döviz kuru üzerinden cüzdan bakiyelerini kontrol etme önerisi yapıldı.

"Tiktok için acil tedbirler alınmalı" "Tiktok için acil tedbirler alınmalı"

Oyun dünyasının devi Steam, bu değişiklikle birlikte dijital döneme hızla adapte olurken, oyuncular da bu güncellemeye dikkat etmeye çağrılıyor.