Bir grup taksici, Yenişehir ilçesi Hürriyet Mahallesi 6. Cadde'deki Pozcu Plaza Taksi önünde toplandı. Araçlarına Türk bayrağı asan taksiciler, son günlerde yaşanan saldırıları protesto etmek amacıyla konvoy oluşturdu.

‘Albino' kadının Adana sıcağında yaşam mücadelesi ‘Albino' kadının Adana sıcağında yaşam mücadelesi

Pozcu Plaza Taksi durağında çalışan Mehmet Salih Günay, saldırıya uğrayan taksicilerin mağdur olduğunu ve çalışamayacak dereceye geldiklerini ifade etti. Bir süre önce İzmir'de bir meslektaşlarının saldırı sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Günay, "Aynı şekilde başımıza böyle bir şey gelsin istemiyoruz. O yüzden yetkililerden bize biraz önem vermelerini istiyoruz. Hiç yoktan bir kabin yapsınlar, bazı şeyleri bizler için değiştirsinler" dedi.

Hem şoförün hem de mal sahibinin zor durumda olduğunu vurgulayan Günay, "Sağ olsunlar onu da elimizden almaya çalışıyorlar. Onlara gereken cezaları, devletimize inanıyorum; büyük bir şekilde vereceğini de biliyorum. Yüklü bir ceza versinler ki başka insanların canını yakmasınlar. Neden benim eşim ağlasın, neden benim annem ağlasın, neden benim oğlum ağlasın" diye konuştu.

Kaynak: İHA
 

Editör: Sema Akçakale