Şehit Serkan Yılmaz Bilgi ve Kültür Evi’nde düzenlenen açılış programına Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, TÜGVA Kahramanmaraş İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu, yöneticiler ve yaz okuluna katılacak olan öğrenciler katıldı.

Yaklaşık 1 buçuk ay sürecek eğitimlerde öğrenciler Kur’an’ı Kerim eğitimi, adabı muaşeret ve yüzme kursları alacak. Hemen hemen bin öğrencinin eğitim alacağı kurslara ise Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekebilmek için dersliklere Gazze direnişini simgeleyen isimler koyuldu.

Kahramanmaraş’ta emlakçı oyunu bıktırdı Kahramanmaraş’ta emlakçı oyunu bıktırdı

Açılış programında konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş, “Gençlerimiz bizler için çok kıymetli ve onların gelişi bizler için çok önemli. Onlar bizim geleceğimizin teminatı, geleceğimizin ışığı. Kuşkusuz bu gençlerimiz bu ülkenin omuzlarında yükselecek. Bu dönem içerisinde yine yüzme kurslarımızı öğrencilerimiz için ücretsiz bir şekilde açmış bulunacağız” dedi.

TÜGVA Kahramanmaraş İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu ise, “2024 yılında da yaz okulumuzun açılışını yaptık ve bu çalışmalar çok kıymetli. Kurslarımıza her yıl devam ediyoruz ve bu sene en büyük başvurularımızı aldık. Her sene çalışmalarımız ve öğrenci sayılarımız artıyor. Özellikle Filistin mevzusu 7 Ekim’den bu yana dünyanın gündeminde. Açtığımız bütün sınıfların hepsinde Filistin temalı derslikler ve hapsinin bir sembolleri var. Öğrencilerimize zaman zaman Filistin davasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalışacağız” diye konuştu.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale