Kahramanmaraş'ın eşsiz doğal güzelliklerinden biri olan Yeşilgöz obruğu, son dönemde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. İl merkezine yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunan Yeşilgöz, doğa severler ve fotoğraf tutkunları için adeta bir cennet niteliğinde. Obruğun çevresinde yapılan düzenlemeler ve yeni tesisler, bölgenin turizm potansiyelini artırmak amacıyla büyük katkı sağlıyor.

Öksüz ve yetim çocuklar Vali Ünlüer’i ziyaret etti Öksüz ve yetim çocuklar Vali Ünlüer’i ziyaret etti

Yeşilgöz, turkuaz rengiyle büyüleyici bir görüntü sunuyor. Bu doğa harikası, bölge halkı tarafından kutsal kabul edilmekte ve çeşitli efsanelere konu oluyor.

Yılın 4 mevsimi misafirlerini ağırlayan doğa harikası, yeşil ve mavi ile renk cümbüşünün yaşandığı yerlerin başını çekiyor. Bölgede Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve onarım yapıldı. Özellikle hafta sonları depremzedelerin ilgisini çeken bölgeye haftada ortalama 500 kişi gelerek piknik yapıp temiz havayı teneffüs ediyor. Soğuk suyu ve temiz havası ile stres atmak isteyen depremzedelerin ilgisini çekmeye devam eden Yeşilgöz Mesire Alanı, çevre illerden de misafirlerini ağırlıyor. Daha önce dalgıçların girdiği ve 250 metre derinliğe indiği suyun ilerisine inilemedi.

6 Şubat öncesi yeşil ve turkuaz rengini andırır berrak bir görünüme sahip olan kaynak su, deprem sonrası çamur akmış, daha sonra normal akışını sürdürmüştü.

Haber: Metehan Nazlı

Editör: Sema Akçakale