Antalya'nın İbradı ilçesine 9, Ürünlü Mahallesi'ne 4 kilometre uzaklıktaki 2 bin 500 metre uzunluğundaki mağara, içinde görülmeye değer doğa harikası bir yeri barındırıyor. Beyaz renkli kalın traverten oluşumlar, mağaranın görsel açıdan en güzel bölümlerinden birini oluşturuyor.

İçindeki gölet oluşumlarıyla da dikkati çeken üç katlı mağaranın yaklaşık 200 metresi ziyaretçilere açık.

Su derinliğinin bazı yerlerde 40 metreyi bulduğu mağaraya gelen turistler, etkileyici doğa oluşumunu, İbradı Belediyesinin profesyonel ekibinin önderliğinde turkuaz renkte suyun üzerinde botlarla görme imkanı yakalıyor.

Hava sıcaklığı yaz ve kış 16 derece olan mağara, ziyaretçilerine serinleme imkanı da sunuyor. Turkuaz rengiyle hayran bırakan, kuş sesleriyle huzur veren kayalık ve ormanlık alan içindeki Altınbeşik Mağarası, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Kavaklıdere'de vatandaşlara yangın bilgilendirme eğitimi verildi Kavaklıdere'de vatandaşlara yangın bilgilendirme eğitimi verildi

İbradı Belediye Başkanı Hatice Sekmen, mağaranın yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından her geçen gün daha da büyük ilgi gördüğüne dikkat çekti. Altınbeşik Mağarası'nın dünyanın 3’üncü, Türkiye’nin ise en büyük yeraltı gölü mağarası olduğunu ve eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söyleyen Sekmen, "Son yıllarda mağaramıza ziyaretçi bakımından çok büyük yoğunluk yaşıyoruz. Ayda ortalama 10 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. Yılın ilk dört ayında ise yaklaşık 50 bin ziyaretçi ağırladık. Özellikle bayramlarda dolup taşıyor. Sadece Ramazan Bayramı'nda günde bin kişiyi ağırladık" dedi.