Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) ile Kahramanmaraş dahil 56 Veteriner Hekim Odası ülke genelinde bırakma çağrısında bulundu. 

Sağlıkta Şiddet Yasası kapsamına alınmak istediklerini ifade eden Kahramanmaraş Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ferhat Gülpak: “Veteriner hekim arkadaşlarımız uzun süredir bazı haksızlıklara ve şiddete maruz kalıyor. Şiddet ülke genelinde giderek artıyor. İlk defa bu kadar yaygın bir şekilde herkesin 'yeter' dediği bir noktaya ulaştık. Meslektaşlarımız 21 Ağustos’ta kepenk kapatacak.” İfadelerine yer verdi. 

Ankara'da 3 Ağustos'ta Veteriner Hekim Ceren Eroğlu'na yapılan saldırı veteriner hekimlere şiddet gerçeğini bir kez daha gündeme taşıdı. Son dönemde artan şiddet olayları sonrası veteriner hekimler 21 Ağustos'ta iş bırakma kararı aldı. İş bırakma eylemi kapsamında veteriner hekimler, meslek kanununda düzenleme ve Sağlıkta Şiddet Yasası'na dahil edilmeyi talep edecek. 21 Ağustos günü acil durumdaki hasta hayvanlar için tedaviye erişim noktasında gerekli önlemler alındı. 

Ticaret bakanlığı açıkladı... Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok! Ticaret bakanlığı açıkladı... Üçüncü ülkelerin ürününe bile geçit yok!

21 Ağustos’ta Kahramanmaraş’ta hekimlerimiz kepenk kapatacak

Kahramanmaraş’ta 120 veteriner hekim kliniğinin bulunduğu vurgulayan Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gülpak: “Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren 120 veteriner hekim kiniğimiz 21 Ağustos’ta kepenk kapatacak. Meslektaşlarımıza şiddet eylemlerinin her geçen gün arttığı günümüzde Türk Veteriner Hekimler Birliğimiz tarafından yapılan çağrı ile 56 ilde uygulanacak iş bırakma eylemine Kahramanmaraş Veteriner Hekimleri Odası olarak bizlerde destek vereceğiz. Mücadelemiz veteriner hekimlerimiz Sağlıkta Şiddet Yasası'na dahil edilinceye kadar devam edecek. 24 saat sürecek olan iş bırakma eylemimizde sadece acil vakalara müdahale edilecek.” Dedi.