Yeniden Refah Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Şahin Us, yazılı bir açıklama yaparak, ellerindeki ıslak imzalı tutanaklara göre AK Parti adayının 67 bin 589 oy, kendi partilerinin ise 65 bin 631 oy aldığını belirtti. Ancak, 201 sandığın sonucuna halen ulaşamadıklarını dile getiren Us, bu durumun seçim sürecine şaibe bulaştırdığını savundu. İlçedeki seçimlerin iptal edilmesi ve seçimin yenilenmesi talebini vurgulayan Us, hazırladıkları dilekçeyi İlçe Seçim Kuruluna sunduklarını açıkladı.

Şair Gündoğan, Halk Edebiyatı’na Işık Tuttu Şair Gündoğan, Halk Edebiyatı’na Işık Tuttu

Yeniden Refah Partisi'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Muhammed Aydoğar ise gazetecilere yaptığı açıklamada, sandık sonuçlarındaki hatalara inandıklarını belirtti. Aydoğar, yapılan incelemede 700'den fazla sandıkta ıslak imzalı birleştirme tutanaklarında hatalar tespit ettiklerini savundu. Bu durumun seçim sonuçlarını etkilediğine dair şüpheleri olduğunu ifade eden Aydoğar, adil bir seçim ortamının sağlanması adına gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

İlçe Seçim Kurulu'nun konuya ilişkin yaklaşımı ve alacağı kararın beklenmesiyle birlikte, seçim sürecindeki bu gelişmeler yakından takip edilmekte.

Haber: Esra Akçakale