Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle ilgili başlatılan soruşturmada bir dizi tutuklama gerçekleşmişti.

Hakkında yakalama kararı bulunan Zümrüt Yerebakan, çıkarıldığı hakimlikçe serbest bırakıldı.

Zümrüt Yerebakan'a yurt dışına çıkış yasağı konuldu. Bu gelişmelerin ardından vatandaşlar, Zümrüt Yerebakan kimdir? sorularını sormaya başladı.

Dilek Taşı dizisi Erdi kimdir? Ayhan Bozkurt kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Erdi kimdir? Ayhan Bozkurt kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

ZÜMRÜT YEREBKAN KİMDİR?

Polat çifti soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yönelik kara para aklama, vergi kaçırma ve suç örgütü suçlamalarıyla başlatılan soruşturmada birçok kişi tutuklanmıştı.

Zümrüt Yerebakan ise "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Vergi kanununa muhalefet" suçlarından aranıyordu. Zümrüt Yerebakan, savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi ve hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

ZÜMRÜT YEREBKAN'IN MESLEK GEÇMİŞİ

Zümrüt Yerebakan, iddialara göre Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin şirketlerinde mali müşavir ve muhasebeci olarak görev yapıyordu. Polat ailesinin şirketlerinin mali müşavirlerinden biri olduğu iddia edilen Yerebakan hakkında daha fazla bilgi bulunmamaktadır. Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Zümrüt Yerebakan'ın internet üzerindeki bilgileri sınırlıdır.