Kar yağışının etkisini birçok bölgede göstermesiyle birlikte, vatandaşlar ''Üniversiteler yarın tatil mi (20 Kasım 2023 Pazartesi)?'' sorusuna yönelik araştırmalara hız verdi.

Dilek Taşı dizisi Necla kimdir? Merve Engin kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Dilek Taşı dizisi Necla kimdir? Merve Engin kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda peş peşe gelen 'tatil' duyuruları, öğrencileri sevindirirken, İstanbul'un bazı ilçeleri ve Zonguldak'ta okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi. İşte, detaylar ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Valilik açıklamaları:

İSTANBUL VE ZONGULDAK'TA OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Sağanak yağış, fırtına ve kar, birçok ilde etkili olmaya başladı. Bu olumsuz hava koşulları, MEB'e bağlı okullar için tatil kararları alınmasına neden oldu. İstanbul Valisi Davut Gül, özellikle Şile ilçesindeki okullarda 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verildiğini duyurdu.

ÜNİVERSİTELERDE DURUM NE?

Öğrenciler, okullarının tatil olup olmadığını merak ederken, üniversitelerle ilgili resmi bir 'tatil' duyurusu bulunmuyor. Şu an itibariyle YÖK ve Valiliklerden yapılmış bir açıklama yok. Olumsuz hava şartları nedeniyle alınan tatil kararları genellikle ilkokul, ortaokul ve liselere yönelik olurken, üniversitelerin durumu netlik kazanmış değil.

ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ YÖK VE VALİLİK AÇIKLAMALARINA ÇEVİRDİ!

Üniversite öğrencileri, fakültelerin tatil olup olmadığını öğrenmek için YÖK ve Valilik açıklamalarını bekliyor. Henüz resmi bir duyuru gelmese de, öğrencilerin bu konudaki beklentileri sürüyor. Olası gelişmeleri takip etmek için gözler, Yükseköğretim Kurulu ve Valilik açıklamalarına çevrildi. Eğitim camiasında hava durumuyla ilgili alınan kararlar, öğrenci ve velileri bir süre daha meşgul edecek gibi görünüyor.