30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar 30 yıllık terzi kardeşler, mesailerini konteyner iş yerinde sürdürüyorlar

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren aşhanede, geçtiğimiz Kurban Bayramında vatandaşlar tarafından bağışlanan etler ile yemek yapılmaya devam ediliyor. Bu sayede yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri bir anlamda buluşturulmuş oluyor. Akdeniz, Toroslar, Mezitli, Yenişehir ve Tarsus ilçelerinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen bin 920 haneye, 2 bin 720 kap yemek haftanın 5 günü tek öğün olmak üzere ücretsiz ulaştırılıyor.
Sosyal Hizmetler Dairesinde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Mustafa Tönbe, “Engellilik, hastalık ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı yemek yapamayan vatandaşlarımıza, gıda mühendislerimiz gözetiminde her gün 3 kap yemeğimizi ulaştırmaya devam ediyoruz. Yıllardır bayramlarda aşhaneye gelen et bağışlarını da öğünlerimize dahil ediyoruz. İhtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturmaya devam edeceğiz. Mersin merkezde toplamda bin 920 haneye 2 bin 720 adet yemek ulaştırıyoruz” dedi.
İhtiyaç sahibi vatandaşların, 'Teksin' uygulaması ve 'Alo 185' üzerinden başvuru yapabileceklerini belirten Tönbe, “Engellilik, hastalık ve yaşlılıktan dolayı evinde yemek yapamayan vatandaşlarımız bize başvuruyor. Vatandaşlarımız başvurularını yaptıktan sonra en geç 1 hafta 10 gün içerisinde, sosyal çalışmacı görevlisi ekibimiz eve gidip inceleme yapıyor. Hane incelemesinin ardından da komisyonca onaylanan dağıtımlarımız başlıyor” diye konuştu.
 

Editör: Sema Akçakale