Çalışmazsan bir türlü, bir şeyler yapabilme adına çalışırsan da bin bir türlü. Yerel gündemin ilk maddesi EXPO 2023. 

Şehrin tanıtımı adına aylardır bin bir emek ortaya konuluyor. Ancak ne yazık ki; ilk günden beri bu uluslararası organizasyonun başarılı olmaması için ellerini ovuşturan bir kesim var. 

Çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Elbette yapılanların, hele de kamu parasının nereye harcandığının sorgulanması kadar doğal bir şey olamaz. 

Sorgulananların da kendilerini savunmaları, nereye ne kadar harcama yapıldığını anlatmaları yani hesap verebilmeleri de demokrasinin bir gereğidir. 

Kaldı ki ortada bir hukuksuzluk, yolsuzluk, suiistimal ve kamu kaynaklarını iç etme varsa eğer, memleketin müfettişleri var, adliyesi var, savcıları var, hakimleri var. Ki şu ana kadar bu yönde verilmiş hukuksal bir karar duymadık. 

İddiaların günlerdir, aylardır, yıllardır temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirilmesi de kabak tadı vermeye başladı.

Kardeşim, bildiğiniz bir şey varsa, yazın dilekçenizi verin adliyeye, hep birlikte sonucu görelim. Bir şey var mı, yok mu, rahatlayalım. 

Bu arada kendinize ve iddialarınıza güveniyorsanız, bunları yazdırmak için gazeteci aramanıza da hiç gerek yok.

Sosyal medya sayesinde bugün herkes görüşlerini dile getirme fırsatına sahip bulunuyor. Koyun belgeleri ortaya, getirin iddiaları gündeme bir kamuoyu oluşturun. Hukuk ta gereğini yapsın. 

Yoksa da kırık plak gibi hep aynı şarkıyı söylemeyi bırakın. Usandık artık. Kaldı ki EXPO'nun deprem nedeni ile ertelenmesi bazılarında bayram havasına neden oldu. Bu kadar da olmaz ama. Başkan Hanefi Mahçiçek bugün var, yarın yok. Ama yapılan hizmet orada kalmaya devam edecek. 

Son söz; bunlarla uğraşacağımıza, yüzyılın felaketini yaşayan Kahramanmaraş’ımızın ne zaman ayağa kalkacağına yoğunlaşalım. Allah, hakkımızda hayırlısını versin.   


MUSTAFA NURİ ŞİRİN
EDEAJANS GENEL KOORDİNATÖRÜ